ארבע שאלות שכדאי לשאול אם את מתכננת הריון בקרוב

1. כמה שעות את ישנה בלילה בממוצע?

התשובה של הרבה מאד נשים היא "לא מספיק!".

כולנו חיות בקצב מהיר ואינטנסיבי, מחזיקות בו זמנית עבודה, בית, סידורים, משפחה, מטלות ודאגות שונות. אנחנו רגילות לעייפות רבה שנגררת מיום ליום, משבוע לשבוע. אנו מפצות על כך בקפה או משהו מתוק ומקוות שאולי בסוף השבוע נשלים חלקיק משעות השינה החסרות. אך לעתים קרובות גם בסוף השבוע שעות העירות מתארכות ובמקום שהעיניים ייעצמו, הן נמצאות שעות ארוכות מול מסכים.

משום שאנו רגילות אליה, קל לא להבחין בהשפעות של עייפות קבועה על כלל מערכות הגוף. 

ההמלצה של הרפואה הסינית לנשים היא לישון כשמונה שעות בלילה, ולנסות להירדם או לכל הפחות להכנס למיטה כשעה לפני חצות.  

2. האם התזונה שלך מסודרת וכוללת מגוון של ירקות ופירות, דגנים וקטניות?

אם כן – מצויין!

נשים רבות (וגם גברים) מתקשות למצוא זמן לארוחה שלווה במהלך היום. והתוצאה היא שעות ארוכות ללא אוכל של ממש, ובמקומו נשנושים וקפה, ארוחות מהירות, ארוחות לילה, וקושי להתמיד בהחלטות שנלקחות ביחס לתזונה.

אם נכניס לרכב שלנו דלק מאיכות נמוכה או שאינו מתאים לו, לא נתפלא אם הוא לא ייסע כהלכה. ועדיין אנו נוטות להתעלם מחשיבות הקשר בין התזונה שלנו לתחושת הבריאות והעירנות הכללית, ומהשלכותיה על מצבים רפואיים שונים.

כדי לאפשר ולתמוך בהיריון הגוף שלנו זקוק להזנה מותאמת וסדירה כבר לפני קליטת ההריון וכמובן במהלכו. הרפואה הסינית מתווה עקרונות כלליים לתזונה בריאה וגם כלים להתאמה ספציפית לכל  אישה בהתאמה לתקופה בחיים ולמצב הבריאות שלה.

 3. האם את סובלת מכאבי מחזור, אי-סדירות או כל בעיה אחרת סביב הווסת?

ברפואה הסינית כאב הוא סימן לתקיעות של אנרגיה, כלומר תפקוד לא לגמרי תקין של המערכת. כאבים חזקים מחלישים אותנו, מעידים על סטגנציה שעשויה להקשות על התנועה כולה באזור האגן ואברי הפריון. חשוב לערוך בירור של סיבת הכאב, ואבחנה סינית של המצב. 

הרפואה הסינית יעילה מאד בהקלה על כאבים והסדרת הווסת, הסדרת פעילותה של מערכת הפוריות תקל על היקלטות ההריון ותתמוך בתהליך כולו.

4. איך בדיקות הדם שלך?

בדיקת דם שגרתית יכולה ללמד אותנו לא מעט על המתרחש בגופך, להבין אם ישנם חוסרים או עודפים שכדאי לטפל בהם, ולעתים גם לרמוז על סיבה אפשרית לסימפטומים כמו עייפות, חוסר ריכוז, כאבים שונים ועוד.

 

לסיכום:

קליטה והתפתחות תקינה של הריון קשורה קשר הדוק למצב הכללי של הגוף ושל כל מערכותיו, ואת יכולה לעשות לא מעט כדי לקדם את האפשרות של הריון בריא ואורח חיים בריא מבעוד מועד.

גלילה לראש העמוד
דלג לתוכן